Novinkou letošní olympiády je mobilní aplikace

Novinkou letošní olympiády je mobilní aplikace

V minulých dnech jsme vás už informovali, že jednou ze zajímavých novinek, kterou představí Olympiáda dětí a mládeže v Plzni, bude mobilní aplikace pro všechny účastníky a návštěvníky této akce. Aplikace vyvinutá dvěma studenty plzeňské Střední školy informatiky a finančních služeb v Plzni pro zařízení se systémem Android už je ke stažení!

Zcela poprvé v historii konání dětských olympiád budou moci mladí sportovci, jejich trenéři i návštěvníci využít mobilní aplikaci, kterou pro ně vytvořili dva studenti Střední školy informatiky a finančních služeb v Plzni.

„Jednoznačnou výhodou naší aplikace je, že nemusíte s sebou tahat žádné mapy či informační materiály. Vše si stáhnete do mobilu a pak v něm najdete úplně veškeré potřebné informace. Z naší aplikace se sportovci dozvědí, kde jsou ubytovaní či kde se mohou stravovat, ale i mapu jak se na daná místa dostanou. Nechybí ani jízdní řády či informace o možnostech trávení volného času. Návštěvník olympiády si tu zase může najít konkrétní sport, dobu jeho konání, časy ceremoniálů, zkrátka všechny potřebné informace, aby si olympiádu pohodlně užil,“ vypočítává sedmnáctiletý student 2. ročníku David Škarda, který mobilní aplikaci vytvořil se svým spolužákem, šestnáctiletým Markem Vencem.

Aplikace pro telefony se systémem Android ke stažení zde!