Skiareál Klínovec přivítá také snowboardisty

Skiareál Klínovec přivítá také snowboardisty

Na blížící se zimní olympiádu dětí a mládeže se připravuje i Skiareál Klínovec, který bude vedle alpského a akrobatického lyžování hostit také mladé snowboardingové naděje z celé republiky. Od 17. do 21. ledna zde bude pro účely soutěží vyhrazena část areálu, především sjezdovky s názvem Přemostěná, Slalomák a Turistická a samozřejmě zdejší snowpark.


O složení týmu snowboardistů Ústeckého kraje zatím nechtěla bývalá reprezentační snowboardistka Petra Elsterová, která je Svazem lyžařů České republiky pověřena péčí o mladé severočeské sportovce na zimní olympiádě, konkrétně hovořit. Jak řekla, na rozdíl od minulých olympiád došlo k navýšení počtu disciplín. „Bude se soutěžit v paralelním slalomu, ve snowboardcrossu a v slopestylu,“ upřesnila Petra Elsterová, která se sama v minulosti úspěšně účastnila v alpských disciplínách řady světových šampionátů. Jak dodala, vzhledem k nominaci pouze dvou děvčat a dvou chlapců vždy pro mladší a starší kategorii zimní olympiády bude konečný výběr účastníků kvůli nutnosti všestranného zaměření velmi těžký.
Z minulých zimních olympijských her pořádaných na Vysočině přivezla dvě zlaté medaile snowboardistka Amálie Švábíková, která soutěžila za starší žákyně ve slalomu a paralelním slalomu jednotlivců, na bodovaném šestém místě skončila ve slalomu za mladší žákyně Beata Kaplanová.
Věřme, že se počasí umoudří a největší lyžařský areál v Krušných horách přivítá sportovce, jejich doprovod i diváky v plné parádě. Právě pro snowboardisty totiž v minulých letech výrazně zlepšil podmínky, když vystavěl zcela nový, moderní snowpark, jehož dominantou je U-rampa Superpipe třídy FIS (Mezinárodní lyžařské federace), která byla již několikrát využita na pořádání evropských závodů ve snowboardingu.