V době zimní olympiády posílí také Horská služba

V době zimní olympiády posílí také Horská služba

Na zimní olympiádu dětí a mládeže, která proběhne od 17. do 22. ledna na pěti místech Ústeckého kraje se připravují i členové Horské služby.

"V uplynulých dnech nás ve věci olympiády oslovili zástupci Městského úřadu Loučná pod Klínovcem," potvrdil přípravu na republikový svátek mladých sportovců náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. "Po celou dobu soutěžního klání jsme přislíbili posílit naše pravidelné služby nejen v rámci profesionálních zaměstnaců Horské služby. Pravidelné hlídky doplní také kolegové z řad dobrovolných členů z různých okrsků," dodal Miroslav Güttner.

Posílení se týká především stanice Boží Dar, která má ve svém teritoriu oblast Klínovce. Právě tady proběhnou na vyčleněných sjezdových tratích a ve snowboardingovém areálu soutěže v alpském lyžování a snowboardingových disciplínách.

Oblast sportoviště na Cínovci, kde budou závodit běžkaři a biatlonisté pokryje v běžném režimu stanice Horské služby na Bouřňáku.

Pro návštěvníky nejen Krušných hor je možná vhodné připomenout nonstop SOS linku, která má v celé České republice jednotné číslo 1210. V případě nouze stačí vytočit s mezinárodní předvolbou +420 a volající je automaticky přesměrován na dispečink v příslušné horské oblasti, kde je nepřetržitá služba. V Krušných horách je takový dispečink právěna Božím Daru, odkud se služba spojí přímo se stanicí, která je postiženému nejblíže.