Partnerská města jsou připravena, těší se na sportovce i fanoušky

Partnerská města jsou připravena, těší se na sportovce i fanoušky

Organizace lednové olympiády dětí a mládeže leží sice především na bedrech krajského úřadu, velkou měrou se ale podílejí i partnerská města, která se na šest dní stanou olympijskými vesnicemi. Přípravy jsou pro ně však potěšením, na olympiádu se těší, účast na tak velké akci vítají a zároveň jí chápou jako příležitost své propagace.

“Těšíme se na všechny účastníky, kteří Chomutov navštíví, a věříme, že to bude zážitek nejen pro soutěžící, ale také pro jejich rodiče, diváky a návštěvníky,” uvedl tiskový mluvčí chomutovské radnice Jan Rödling s tím, že město připravuje i spoustu doprovodných akcí pro návštěvníky. “Ve spolupráci s krajem jsme připravili volné vstupy do zooparku, do oddychového a relaxačního centra, do kina a další výhody. Doufáme, že se všem bude u nás líbit a že se třeba k nám ti přespolní zase vrátí,” doplnil mluvčí. V Chomutově se budou konat hokejové zápasy, šachové turnaje a soutěž v disco dance. Kromě toho se podílí i na zajištění zahajovacího a medailového ceremoniálu.
Přípravami na olympiádu žije i Most. Ten se pustil do drobných oprav zimního stadionu, jako je třeba oprava vstupních dveří, malování či výměna gumového povrchu v chodbě u šaten. “V průběhu her dále zajistíme například volnou dopravu MHD pro všechny účastníky olympiády nebo volné vstupy do plaveckého bazénu, kina, divadla, na hrad Hněvín či do kostela,” popsal přípravy tiskový mluvčí mosteckého magistrátu Petr Dundek. Partnerství při olympiádě navazuje v Mostě také na titul Evropské město sportu. “Konání této akce je posílením prestiže města, kdy ukážeme, že jsme schopni zajistit velké akce a dokážeme být silnými partnery s velkou organizační schopností uspořádat sportovní a kulturní akce a slibujeme si příchod dalších velkých podniků a akcí do našeho města,” vysvětlil mluvčí. Most bude hostit krasobruslaře a rychlobruslaře.
Přípravy v plném proudu jsou i v menších městech. Litvínov se aktuálně věnuje hlavně propagaci olympiády. “Máme připravené letáčky, plakáty i web, aby se o hrách dozvědělo co největší množství lidí. Při rozsvícení vánočního stromu jsme oficiálně obyvatelům města představili maskota Bambu,” řekla Veronika Knoblochová, organizátorka olympiády za město Litvínov, kde se sejdou olympijští hokejisté.
Připravenost potvrzuje i starostka Loučné pod Klínovcem. “Chystáme i několik doprovodných akcí, chceme pro všechny návštěvníky připravit tu pravou olympijskou atmosféru,” řekla Jana Müllerová. Loučná se postará o účastníky disciplín alpské lyžování, akrobatické lyžování a snowboarding, které proběhnout na Klínovci.
Poslední terénní úpravy nyní probíhají v Dubí, kam se sjedou běžkaři a biatlonisté, kteří budou závodit v prostorách Golfového areálu hotelu Krušnohorský dvůr Cínovec. “Uděláme vše pro to, aby hry proběhly v pořádku. Vše již máme zajištěno, těšíme se na sportovce i jejich rodiny a fanoušky,” sdělila organizátorka her za město Dubí Ladislava Hamrová.
Všechna partnerská města, ve kterých se budou konat venkovní sporty, se shodují, že už chybí pouze sníh, který by zakryl sjezdovky a tratě.