V mapové aplikaci najdou vše potřebné olympionici i fanoušci

V mapové aplikaci najdou vše potřebné olympionici i fanoušci

Olympiáda dětí a mládeže, která zahajuje v Ústeckém kraji již v neděli 17. ledna, má svou mapovou aplikaci. V ní lidé najdou přehledně řazené důležité informace, které mohou při pobytu v regionu potřebovat.

Vše je zasazeno do mapy kraje. “Jedná se o internetovou stránku, která byla vytvořena přímo pro olympiádu dětí a mládeže 2016,” uvedl vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí krajského úřadu Jan Jelínek.
Před zahájením olympiády aplikace ukazuje polohy jednotlivých sportovišť s pořádanými disciplínami, adresou a proklikem i profil sportu. Olympionici samotní i jejich doprovod jistě uvítají zobrazení ubytování, kulturních památek, různých typů na volnočasové aktivity, pohotovosti, zastávky MHD či parkoviště a spousty dalších potřebných údajů. “Veškeré informace neustále aktualizujeme a tak tomu bude až do konce olympiády,” doplnil Jan Jelínek. Aplikace je provázána s Google Streer View a vše je možné sdílet na sociálních sítích. Po zahájení olympiády zde lidé najdou aktuální výsledky, harmonogramy i časové programy jednotlivých disciplín.
Mapová aplikace se začala připravovat zhruba před půl rokem, na jejím vzniku se podílely desítky pracovníků krajského úřadu, kteří dodávali informace nebo je zpracovávali. Link a QR kód je zveřejněn na webové stránce olympiády odm.olympic.cz, QR kód si lidé mohou stáhnout i z propagačních brožurek.