Archiv článků

Běžkaři chtějí navázat na své minulé úspěchy

Běžkaři chtějí navázat na své minulé úspěchy

Běžecké lyžování a biatlon oživí v rámci zimní olympiády dětí a mládeže v průběhu ledna prostory golfového areálu na Cínovci. Od pondělí 18. ledna do čtvrtka 21. ledna tady budou probíhat individuální i štafetové boje nominovaných dětí.

Z ODM až na Hrad

Z ODM až na Hrad

Jako kluk se Jiří Janošek díky staršímu bratrovi zakoukal do cyklistiky. „Pocházím z vesnice a zalíbilo se mi, že brácha pořád někde jezdil. V duchu jsem si říkal, že je to nefér a že to zkusím taky,“ říká Jiří Janošek. Od té doby už má za sebou spoustu cest a medailové úspěchy třeba v Koreji nebo v Kazachstánu. A minulý týden převzal ve Španělském sále Pražského hradu ocenění z rukou předsedy Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha. Zástupci Evropských olympijských výborů jej totiž při zasedání v Praze zvolili vítězem trofeje Piotra Nurowského pro nejlepšího evropského juniora roku 2015.

Šachy budou na zimní olympiádě raritou

Šachy budou na zimní olympiádě raritou

Na zimní olympiádě dětí a mládeže 2016, která začne za necelé dva měsíce, budou sportovci soutěžit i v jedné ryze „nezimní“ disciplíně. Městské divadlo v Chomutově se v polovině ledna na pár dní zaplní talentovanými šachisty z celé republiky, kteří zde poměří síly s cílem získat nějakou tu medaili.

V rytmu disco ožije chomutovské divadlo

V rytmu disco ožije chomutovské divadlo

Rytmus, hudba a tempo ovládnou na konci ledna chomutovské divadlo. Právě discodance je jednou z deseti disciplín zimní olympiády dětí a mládeže, která se od 17. do 22. ledna uskuteční v Ústeckém kraji. Městské divadlo v Chomutově se zároveň promění v olympijský dům.

Vlajkonošem pro Ústecký kraj bude Robert Reichel

Vlajkonošem pro Ústecký kraj bude Robert Reichel

Potvrzeno! Vlajkonošem Ústeckého kraje na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční v týdnu od 17. – 22. ledna 2016, se stal zlatý hoch z Nagana 1998 hokejista Robert Reichel.

Hokejový Litvínov přivítá mladé naděje

Hokejový Litvínov přivítá mladé naděje

Přípravy na zimní olympiádu dětí a mládeže jsou v plném proudu a všech pět sportovišť se aktivně připravuje na lednový sportovní svátek, kde nebudou chybět jedinečné výkony mladých sportovců, zapálení olympijského ohně, složení slibů i medailové a květinové ceremoniály. Účastníci si budou připadat jako na opravdové olympiádě. Jedním z míst, které přivítá stovky účastníků, je i hokejové město Litvínov – kolébka osmi zlatých legend z olympijského Nagana. Zimní stadion, symbol litvínovského hokeje, byl postaven za neuvěřitelné čtyři měsíce!